Fizika érettségi témakörök közép és emelt szinten

fizika_érettségi_témakörök_közép_és_emelt_szinten

Fizika érettségi témakörök közép és emelt szinten

 

A fizika alkalmazott matematikának tekinthető, amiből következik, hogy rendkívül fontos az egyenlet megoldás begyakorlása. A középiskolai fizikában egy törvényszerűség bevezetése sokszor az egyenes arányosság fogalmának segítségével jön létre. Ezért lesz nagy segítség, ha az előbbi fogalmat alaposan megismerjük mielőtt nekiugrunk valamely témakörnek.

Azonban itt mégsem a mateknak van központi szerepe, hanem nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk a fizikai jelenségek alapos megértésére. Ezután válik könnyebbé a törvények felírása, alkalmazása és a számolás. Itt a gondot nem az ismeretanyag nehézsége, hanem inkább a mennyisége okozza. Jó tanács általában, hogy nem érdemes a rengeteg fizika érettségi témakört rövid idő alatt beerőltetni, hagyjunk inkább hosszabb időt a feldolgozáshoz, megszokáshoz. A fizika tanulás folyamán a központi érettségi témaköreit tanítom meg.

Kapcsolódó termékek, fizika esszék