Cookie („süti”) szabályzat

FőoldalCookie („süti”) szabályzat

Az alábbiak meghatározzák a „cookie”-k fogalmát és összefoglalják a különböző típusú cookie-kat, amiket a www.eremkibocsato.hu webhelyen („Honlap”) használunk vagy használhatunk, valamint azok céljait és élettartamát (vagyis, hogy milyen sokáig marad egy „cookie” az Ön eszközén).

 

1. Mik azok a „cookie”-k?

A cookie-k olyan fájlok, információdarabok, amelyek a számítógépén tárolódnak (vagy más internet képes eszközökön, pl. okostelefonon vagy táblagépen), amikor Ön meglátogatja a Honlapot. Egy cookie általában tartalmazza a webhely nevét, ahonnan a cookie jött, a cookie „élettartamát” (vagyis, hogy milyen hosszan marad az eszközén) és az értékét, ami általában egy véletlenszerűen generált egyedi szám.

 

2. Mire használjuk a „cookie”-kat?

A cookie-kat arra használjuk, hogy a Honlapot könnyebben lehessen használni, így az jobb felhasználói élményt nyújtson Önnek. Arra is használjuk a cookie-kat, hogy anonim, összesített statisztikákat készítsünk, amelyekkel jobban megértjük, hogy hogyan használják a Honlapot és, hogy segítsenek nekünk javítani annak struktúráját és tartalmát. Ebből az információból nem tudjuk Önt személy szerint azonosítani.
Amennyiben a jelen „cookie” szabályzatot elfogadja, azt szintén cookie-ban tároljuk.

 

3. Milyen típusú „cookie”-kat használunk?

– Joomla session cookie: A webshopon belüli aktivitás mérésére szolgáló cookie (bejelentkezés, keresés, megrendelés). Weboldalunk két fő Joomla cookie-t használ: az első (shg_returning cookie) a visszatérő, illetve az új felhasználók megkülönböztetését szolgálja, szenzitív adatot nem tartalmaz, élettartama egy év. A második cookie (authentication/session cookie) 120 percen keresztül tárolja az adott munkamenetre vonatkozó adatokat.
– AB Tasty: a program által kivitelezett landoló oldal tesztek eredményeinek mérésére valamint az egyes munkamenetek nyomonkövetésére szolgáló cookie-kat használ. Ennek két típusa közül az első cookie minden teszt adatot (látogató ID, teszt és variáns ID-k, időbélyegek) elküld, élettartama 13 hónap. A második, úgynevezett session cookie az adott felhasználóhoz rendelhető egyedi munkamenet azonosítását szolgálja, és a munkamenet időtartama alatt működik.
– Zopim/Zendesk chat: a weboldalba integrált chat programban folytatott ügyfélinterakciók követésére szolgáló cookie. Valahányszor ügyfeleink vagy üygfélszolgálati munkatársaink interkacióba lépnek a chaten keresztül, a Zendesk automatikusan információt kap és rögzít a szerverén az érintett böngészőről vagy eszközről, amely magában foglalhatja a következőket: IP cím, böngésző és/vagy eszköz típusa. Minden ilyen módon begyűjtött adat pusztán aggregált formában kerül kielemzésre, az egyes munkatársak és ügyfelek nem kerülnek beazonosításra.
Amikor meglátogatja a Honlapot, olyan cookie is található a honlapon, amelyet nem a meglátogatott honlapot működtető adatkezelő helyez el, hanem a Google Analytics adatelemzési célból. Ilyen módon a felhasználói szokásokról kaphatunk képet. Amikor meglátogatja a Honlapot, olyan cookie is található a honlapon, amelyet harmadik személy sütijének minősül, így a Google AdWords és a Facebook Pixel, amelynek célja, hogy böngészési előzmények alapján Önnek testreszabott hirdetéseket jelenítsen meg. A Google adatvédelmi gyakorlatáról bővebb információt a https://www.google.com/policies/privacy/ oldalon találhat. A Facebook „cookie”-k működésével kapcsolatban a https://www.facebook.com/policies/cookies/ oldalon talál további tájékoztatást.

 

4. A „cookie”-k kikapcsolása

A legtöbb internet böngésző kezdetben arra van beállítva, hogy elfogadja a cookie-kat. Megváltoztathatja a beállításokat úgy, hogy blokkolja a cookie-kat, illetve figyelmeztetést kérhet, amikor cookie-kat állítanak be az eszközén. Számos módja van a cookie-k kezelésének. Kérjük, hogy nézze meg a böngésző információkat vagy a segítség oldalt, ha többet kíván megtudni a böngésző beállításokról és azok módosításáról.
Ha kikapcsolja az általunk használt cookie-kat, annak hatása lehet a felhasználói élményre, amíg a Honlapot látogatja.
Ha különböző eszközöket használ a Honlap megtekintésére és elérésére (pl. számítógép, okostelefon, táblagép, stb.) győződjön meg róla, hogy minden egyes böngésző azokon az eszközökön az Ön cookie igényeinek megfelelően van beállítva.
Az alábbi linkeken találhat információt a „cookie” beállításával kapcsolatban.

Internet Explorer

http://support.microsoft.com/kb/278835
http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/howto/wp7/web/changing-privacy-and-other-browser-settings.aspx  – for mobile

Chrome
http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=en-GB&answer=95647

Safari
http://docs.info.apple.com/article.html?path=Safari/5.0/en/9277.html
http://support.apple.com/kb/HT1677 – for mobile

Firefox
https://support.mozilla.org/en-US/kb/enable-and-disable-cookies-website-preferences

Opera
http://www.opera.com/help/tutorials/security/privacy/

Android
http://support.google.com/mobile/bin/answer.py?hl=en&answer=169022

Edge
https://privacy.microsoft.com/en-US/windows-10-microsoft-edge-and-privacy

 

5. Hozzájárulás

A Honlap használatával Ön hozzájárulását adja ahhoz, hogy cookie-kat használjunk a fentieknek megfelelően. Ha nem ért egyet a cookie-k ilyen módon történő használatával, kérjük, böngészőjét ennek megfelelően állítsa be, vagy ne használja a Honlapot. Ha kikapcsolja a cookie-kat, amiket használunk, annak hatása lehet a Honlapon tapasztalt felhasználói élményére.

 

6. Elérhetőség

Amennyiben kérdése merülne fel a fentiekkel kapcsolatban, akkor az alábbi elérhetőségeken veheti fel velünk a kapcsolatot:
Kontakt személy: Szabó András
Email cím: info@realmaganiskola.hu
Levelezési cím: 1051 Budapest, Ostrom utca 31.