Szabó András

okleveles fizikus

Ha hajót akarsz építeni, ne hívj össze embereket, hogy tervezzenek, szervezzék meg a munkát, hozzanak szerszámokat, vágjanak fát, hanem keltsd fel bennük a vágyat a nagy, végtelen tenger iránt.

Antoine de Saint-Exupéry

Bemutatkozás

Pályámat gimnáziumi tanárként kezdtem, ahol matekot és fizikát oktattam. Ezután kutató lettem az akadémián (Röntgen Spektroszkópia, Nukleáris Anyagtudomány), később fejlesztő lettem a verseny szférában (félvezető fizika, orvosi képalkotás). Mindeközben magántanárként is tevékenykedek immár 6 éve. Az oktatói, kutatói és fejlesztői tudásomat arra szeretném felhasználni, hogy a Reál Magániskolában matek fizika és programozás képzéseket hozzak létre. A képzések legfőbb célja, hogy a lehető legstabilabb alapokat adja át mindhárom témakörből, minden érdeklődő diáknak.

Oktatási tapasztalat

• Gimnáziumi tanár: Schola Europa, tárgyak: matematika, fizika, programozás
  • Magántanár: 6 év
Interjú a Tényekben

Kutatási tapasztalat

1. Wigner Fizikai kutatóközpont, Nukleáris anyagtudomány osztály, Röntgen spektroszkópia csoport
    tudományos segédmunkatárs
    Tudományos publikáció

Téma: átmeneti fémoxidok elektromos és mágneses tulajdonságainak vizsgálata Röntgen és Mössbauer spektroszkópiával.

2. SZTE-TTIK, TeWaTi lézerfizikai kutató csoport

Téma: lézer impulzus kontraszt karakterizálás interferometrikus kereszt korrelátorral

3. SZTE-TTIK, Lamilab

Téma: nanorészecske leválasztás excimer lézeres ablációval

Ipari fejlesztő tapasztalat

1. Mediso kft. – PET, pozitron emissziós tomográfia
    kutató fizikus

Téma: kisállat PET képalkotás tulajdonságainak javítása

2. Semilab félvezető fizikai laboratórium
    kutató fizikus

Téma: szilícium dioxid hordozón lévő vékonyrétegek vizsgálata ellipszométerrel

Tanulmányok

• Diploma: Okleves fizikus, SZTE-TTIK, Szegedi Tudományegyetem

Tagságok

• Individual Member: European Physical Society | EPS - IM140275
  • Associate Member: Institute of Physics | IOP - 1153151

Tanúsítványok

• The European Language Certificates: Certificate in English Grade 2
  • Sugárzás védelmi tanfolyam, Narvál kft.