Kartaly Béla

okleveles matematikus

Azok, akik nem szeretik a matematikát, mindig azzal vádolják a matematikusokat, hogy a matematikát szándékosán bonyolulttá akarják tenni. Aki azonban valóban szereti a matematikát, pontosan tudja, hogy ennek éppen az ellenkezője igaz: a matematika az egyszerűséget jutalmazza, a matematikusok mindenek felett az egyszerűséget értékelik.

Hanya Yanagihara

Bemutatkozás

Okleveles matematikusként végeztem az ELTE-n, ezután C és C++ programozóként helyezkedtem el különböző informatikai és ipari vállalkozásoknál és nagyobb vállalatoknál. Pályám során különösen nagy tapasztalatot szereztem mint alkalmazott szoftverfejlesztő, ezenkívül jelentős oktatási tapasztalattal is rendelkezem amely több mint 15 éves múltra tekint vissza. Az iparban és az oktatásban felhalmozott tudásom segítségével különösen hatékonyan tudom felkészíteni a kezdő programozókat akik a szoftver fejlesztői pályát választják.

Oktatási tapasztalat

• C++ és C# programnyelvek oktatása, 15 év

Szakismeretek

1. Operációs rendszerek

MS-DOS, MS Windows verziói, Unix, Linux

2. Programnyelvek

C/C++, Fortran, Assembly, Basic, PHP, C#

3. Adatbázis rendszerek

FoxPro, Oracle, Informix, MS-SQL, MySql, PostgreSql, DB2, SqLite

4. Kulcs szakismeret

C/C++ programozás, adatbázis rendszerek, algoritmusok, képfeldolgozás, kriptográfia, nyilvános kulcsú infrastruktúra (PKI)

Szoftverfejlesztői tapasztalat

1. IDACO Kft.

– kódolt kommunikációt célzó mobiltelefonos VOIP alkalmazás fejlesztése
    – mérésadatgyűjtő beágyazott rendszer fejlesztése

2. Green Solar Kft.

– gépsorok vezérlőszoftverének fejlesztése
    – mérésvezérlés
    – technológiai adatbázis tervezése és a hozzá tartozó szoftverek fejlesztése
    – statisztikai módszerek kidolgozása

3. Babilon Computers Kft.

– biometriai alkalmazások, beléptető egységek
    – biztonságtechnikai alkalmazások
    – OCR szöveg felismerő szoftver nyomtatvány ellenőrzéshez.

4. Pollex technology Ltd.

– ujjnyomat azonosító algoritmus C++ nyelven

5. ASZSZ Informatikai Rt.

– Oracle alapú kórházi informatikai rendszer a nyíregyházi Jósa András Kórház számára

6. Recoware Kft.

AFIS (Automatic Fingerprint Identifitation System – automata ujjnyomat felismerő rendszer), azaz Kriminológiai ujjnyomat azonosító rendszer fejlesztésében vettem részt. Ezen belül feladatom az adatbázis kezelés volt, melyet Informix alatt végeztem. A fejlesztés C-ben történt.

Ezért a fejlesztésért fejlesztő társaimmal együtt Kalmár László Díjat kaptam.

7. Tungsram Rt.

– konstrukciós algoritmus és szoftver fejlesztése izzólámpa tervezéshez
    – CAD/CAM rendszerek
    – matematikai statisztikai módszerek alkalmazása a minőségbiztosításban