-
Üres a kosár
Nincsenek termékek a kosárban.
Return to Shop
Fizika
Stephen Hawking élete
Stephen Hawking 1942 -ben született Oxfordban értelmiségi családban, apja kutatóorvos,
Minden test megmarad a nyugalom vagy az egyenes vonalú egyenletes mozgás állapotában. Ez addig marad így amíg ezt az állapotot más test vagy kölcsönhatás meg nem változtatja.
A testek a sebességüket vagy nyugalmi állapotukat megtartják, az állapotváltoztató külső hatásoknak ellenszegülnek. Ezt a tulajdonságot hívjuk tehetetlenségnek, melynek mértéke az m tömeg.
Az 1. törvény következménye, hogy a mozgó vagy nyugvó testek nem képesek saját maguk megváltoztatni saját sebességüket vagy másképpen fogalmazva nem tudják önmagukat gyorsítani. Egy űrhajó esetén a gyorsítás akkor lehetséges ha más testeket kidobálunk az űreszközből a mozgással ellentétes irányban, ez valósul meg egy hajtómű működésekor is.
Az 1. törvény következménye, hogy nem lehetséges a lenti ábrán kialakuló mozgás.
Az F erő és az a gyorsulás egyenesen arányosak így hányadosuk állandó. Ezt az állandót hívjuk tehetetlen tömegnek melynek jele m.
Minél nagyobb a testre ható erő, annál nagyobb a gyorsulás. Az erő és a gyorsulás iránya azonos. A fenti egyenlet átalakítható:
Az F erő a nagyságú gyorsulást okoz, az m tömeg ezt a hatást akadályozni igyekszik, azzal szemben tehetetlen.
A harmadik törvény vagy az akció-reakció törvénye: Ezt a törvényt gyakran úgy fogalmazzák meg, hogy „Minden cselekvésre van egy egyenlő és ellentétes reakció.” Ez azt jelenti, hogy ha egy test erőt gyakorol egy másik testre, akkor az a másik test is ugyanakkora erőt gyakorol az első testre, csak ellentétes irányban.
Ha egy testre egyidejűleg több erő hat, akkor ezek együttes hatása megegyezik a vektori eredőjük hatásával. Ugyanígy egy testre ható erő fölbontható tetszőlegesen sok erővé, amiknek vektori összege az eredeti erő.
Ezen törvények kombinációjával a dinamika lehetővé teszi számunkra, hogy megértsük és előrejelezzük a testek mozgását és rájuk ható erőket. A dinamikai törvények segítségével lehet például járműveket tervezni. Kiszámolhatóak lesznek a rakéták és műholdak pályái vagy az épületek terhelése.
Ha többet szeretnél megtudni a dinamikáról akkor a lenti termékeket javaslom tanulmányozni.
21. Dinamika
22. Dinamika feladatok
Stephen Hawking 1942 -ben született Oxfordban értelmiségi családban, apja kutatóorvos,
Albert Einstein munkássága 1. Gyermekkor, korai időszak Albert Einstein 1879.
Hidrosztatikai nyomás 1. Bevezetése Gyakran hallható a hírekben, hogy a
A gravitációs és elektromos mező összehasonlítása Feladatok: 1. Hasonlítsa össze
1. Bevezetés A gravitációs mező által kifejtett erőhatás régóta ismert